Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: "Аз, легионерът" от Георги Лозев  (Прочитано 1026 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот
"Аз, легионерът" от Георги Лозев
« на: Октомври 21, 2009, 12:32:33 »

"Аз, легионерът" от Георги Лозев

http://news.ibox.bg/news/id_971124029

"Роман, в който съм събрал историите на моите бойни другари"...
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !