Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Българи сред победителите в NOVATech  (Прочитано 1270 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот
Българи сред победителите в NOVATech
« на: Октомври 20, 2009, 03:03:54 »

Българи сред победителите в NOVATech

Български отбор спечели почетното трето място на регионалния кръг за Централна и Източна Европа от състезанието за иновативни проекти и технологии NOVATech 2009.

http://news.ibox.bg/news/id_1175308426
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !