Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Откриха за посетители възстановена тракийска гробница  (Прочитано 742 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот

Откриха за посетители възстановена тракийска гробница

Възстановената тракийска гробница, наречена Крън II и датирана от ІV век пр. Хр., беше открита за посетители.

http://news.ibox.bg/news/id_1448388330
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !