Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: По 500 лв. за финалистите на награда “Вик”  (Прочитано 1123 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот
По 500 лв. за финалистите на награда “Вик”
« на: Октомври 16, 2009, 12:37:42 »

По 500 лв. за финалистите на награда “Вик”

Шестимата финалисти на тазгодишната награда “Вик - български роман на годината” получиха по 500 лева и грамота...

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=254005
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !