Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Соколски манастир, Етъра, Габрово  (Прочитано 1502 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот
Соколски манастир, Етъра, Габрово
« на: Октомври 15, 2009, 12:57:47 »

Соколски манастир, Етъра, Габрово

Живописно разположен по горното течение на река Янтра, високо сред северните склонове на Стара планина, се намира Соколският манастир " Успение Богородично"....

http://arhitektyrni-pametnici-bg.vlez.bg/?showpage=12931
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !