Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Националната опера открива сезона с "Цар Калоян"  (Прочитано 980 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот

Националната опера открива сезона с "Цар Калоян"

Националната опера открива сезона на 15 октомври с "Цар Калоян" от Панчо Владигеров и "Лоенгрин" от Вагнер на 18 октомври, съобщиха от операта....

http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2009/10/14/799545_nacionalnata_opera_otkriva_sezona_s_car_kaloian/
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !