Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: БАН празнува 140 години  (Прочитано 1244 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот
БАН празнува 140 години
« на: Октомври 13, 2009, 10:43:58 »

БАН празнува 140 години

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=251011

Барелефи на проф. Марин Дринов и Иван Евстатиев Гешов откриха вчера учени пред централната сграда на Българската академия на науките в София....
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !