Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Топ архитекти превземат София  (Прочитано 1602 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот
Топ архитекти превземат София
« на: Октомври 07, 2009, 10:19:56 »

Топ архитекти превземат София

От 30 октомври до 5 ноември София ще бъде домакин на европейското биенале по архитектура “Sofia Architecture Week” . Тема на второто издание на престижния форум е “Промяна на градска среда”.

http://frognews.bg/news_15823/Top_arhitekti_prevzemat_Sofiia/
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !