Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Битката на завоја на Черна  (Прочитано 1896 пати)

ohrid1941

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 3174
    • Погледај го Профилот
Битката на завоја на Черна
« на: Март 10, 2009, 11:54:30 »

Статијата за битката на завоја на Черна веќе ја има на македонската википедија и можете да ја прочитате тука.
Сочувана