Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6
  Тема Поставена од Одговори Прегледи Последна порака
“Одисей” на 1/2 цена disidente 0 1309 Последна порака Декември 08, 2009, 11:20:40
disidente
Стига бардаци в театъра disidente 0 1333 Последна порака Август 28, 2009, 11:03:25
disidente
Народен Театър "Иван Вазов" disidente 0 1451 Последна порака Август 23, 2009, 04:03:58
disidente
Театрална работилница "СФУМАТО" disidente 0 1491 Последна порака Август 24, 2009, 02:48:41
disidente
БАЛЕТ disidente 0 1497 Последна порака Август 15, 2009, 04:01:47
disidente
Никола Гюзелев пее със свои ученици disidente 0 1505 Последна порака Август 04, 2009, 12:53:45
disidente
"Опероса" в "Евксиноград" ще представи "Човешкият глас" на Пуленк disidente 0 1531 Последна порака Август 08, 2009, 11:24:13
disidente
Tанцова Академия - Бургас disidente 0 1608 Последна порака Август 22, 2009, 09:33:14
disidente
Дарина Такова е звездата на "Опероса" в Евксиноград disidente 0 1614 Последна порака Август 06, 2009, 10:33:19
disidente
Балет “Тодес” с 2 шоута през септември disidente 0 1643 Последна порака Август 01, 2009, 12:44:38
disidente
Неспоиви културни стандарди disidente 0 1769 Последна порака Јули 29, 2009, 10:58:14
disidente
"Калигула" обиколи три фестивала disidente 0 1770 Последна порака Декември 11, 2009, 01:46:03
disidente
„Турандот” на открито disidente 0 1770 Последна порака Август 02, 2009, 09:32:57
disidente
Внучката на Пучини идва за концерт на Райна Кабаиванска disidente 0 1785 Последна порака Јули 31, 2009, 02:46:15
disidente
Празници на изкуствата Аполония 2009 disidente 0 1812 Последна порака Јули 28, 2009, 09:48:55
disidente
"Сцена на вековете" disidente 0 1898 Последна порака Јули 27, 2009, 09:32:20
disidente
Рашко Младенов прави мюзикъл по “Змейова сватба” disidente 0 2013 Последна порака Декември 12, 2009, 01:49:00
disidente
Калигула на щат в Народния disidente 0 2072 Последна порака Декември 14, 2009, 12:35:09
disidente
„Модерен театър” надиграва смъртта disidente 0 2216 Последна порака Декември 16, 2009, 07:52:35
disidente
Различно е, но и ти не си като другите disidente 0 2234 Последна порака Април 07, 2010, 05:54:33
disidente
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6

 

  • Нормална тема
  • Популарна тема (Повеќе од 15 пораки)
  • Многу популарна тема (Повеќе од 25 пораки)
  • Заклучена тема
  • Леплива тема
  • Анкета