Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6
  Тема Поставена од Одговори Прегледи Последна порака
Стига бардаци в театъра disidente 0 1357 Последна порака Август 28, 2009, 11:03:25
disidente
Театрална работилница "СФУМАТО" disidente 0 1514 Последна порака Август 24, 2009, 02:48:41
disidente
Народен Театър "Иван Вазов" disidente 0 1481 Последна порака Август 23, 2009, 04:03:58
disidente
Tанцова Академия - Бургас disidente 0 1635 Последна порака Август 22, 2009, 09:33:14
disidente
Народният театър пуска билети онлайн disidente 0 1262 Последна порака Август 21, 2009, 01:01:38
disidente
Смесват поп, рок и джаз в Dynamics Opera disidente 0 1277 Последна порака Август 20, 2009, 12:23:39
disidente
8000 гледаха зрелищни оперни спектакли disidente 0 1247 Последна порака Август 18, 2009, 01:15:04
disidente
БАЛЕТ disidente 0 1523 Последна порака Август 15, 2009, 04:01:47
disidente
"Опероса" в "Евксиноград" ще представи "Човешкият глас" на Пуленк disidente 0 1558 Последна порака Август 08, 2009, 11:24:13
disidente
Дарина Такова е звездата на "Опероса" в Евксиноград disidente 0 1645 Последна порака Август 06, 2009, 10:33:19
disidente
Никола Гюзелев пее със свои ученици disidente 0 1534 Последна порака Август 04, 2009, 12:53:45
disidente
„Турандот” на открито disidente 0 1801 Последна порака Август 02, 2009, 09:32:57
disidente
Балет “Тодес” с 2 шоута през септември disidente 0 1676 Последна порака Август 01, 2009, 12:44:38
disidente
Внучката на Пучини идва за концерт на Райна Кабаиванска disidente 0 1815 Последна порака Јули 31, 2009, 02:46:15
disidente
Неспоиви културни стандарди disidente 0 1795 Последна порака Јули 29, 2009, 10:58:14
disidente
Празници на изкуствата Аполония 2009 disidente 0 1836 Последна порака Јули 28, 2009, 09:48:55
disidente
"Сцена на вековете" disidente 0 1929 Последна порака Јули 27, 2009, 09:32:20
disidente
“Аполония” с апокалипсис от Г. Господинов disidente 0 1004 Последна порака Август 30, 2009, 09:23:56
disidente
Японци играят Чехов у нас disidente 0 912 Последна порака Септември 01, 2009, 12:35:31
disidente
"Дамата с камелиите" на българска сцена disidente 0 1115 Последна порака Септември 24, 2009, 02:42:06
disidente
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6

 

  • Нормална тема
  • Популарна тема (Повеќе од 15 пораки)
  • Многу популарна тема (Повеќе од 25 пораки)
  • Заклучена тема
  • Леплива тема
  • Анкета