Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Страници: [1] 2 3 ... 6
  Тема Поставена од Одговори Прегледи Последна порака
Културен афиш disidente 0 1106 Последна порака Октомври 19, 2009, 02:36:49
disidente
„Говори ми !!!” disidente 0 1075 Последна порака Ноември 04, 2009, 01:06:52
disidente
Наше сопрано първа в Италия disidente 0 777 Последна порака Ноември 05, 2009, 12:14:39
disidente
Българско сопрано спечели първата награда на оперен конкурс в Италия disidente 0 780 Последна порака Ноември 05, 2009, 01:04:36
disidente
Събират пари за "Карин дом" с театрален спектакъл disidente 0 833 Последна порака Ноември 08, 2009, 11:45:57
disidente
Любовници и на стари години disidente 0 841 Последна порака Ноември 10, 2009, 12:06:01
disidente
Съдба на куртизанка в Операта disidente 0 1149 Последна порака Ноември 11, 2009, 03:19:29
disidente
Къде живеят куклите? disidente 0 849 Последна порака Ноември 12, 2009, 01:20:47
disidente
“Сняг” по Орхан Памук на русенска сцена disidente 0 858 Последна порака Ноември 13, 2009, 12:32:10
disidente
Дайте материална свобода на театрите disidente 0 784 Последна порака Ноември 14, 2009, 09:46:24
disidente
Един българин на Бродуей disidente 0 832 Последна порака Ноември 16, 2009, 12:09:10
disidente
Нирвана за юбилей disidente 0 935 Последна порака Ноември 17, 2009, 01:48:29
disidente
Ставри Калинов призна, че краде от... Господ disidente 0 1092 Последна порака Ноември 19, 2009, 11:52:29
disidente
Приятно страшно е в театъра disidente 0 815 Последна порака Ноември 03, 2009, 10:52:01
disidente
Преброяване на най- младите в театъра disidente 0 838 Последна порака Ноември 02, 2009, 10:15:54
disidente
"Ла страда" навъртя 15 години disidente 0 935 Последна порака Октомври 20, 2009, 09:56:10
disidente
Две премиери от балет "Арабеск" disidente 0 1152 Последна порака Октомври 22, 2009, 01:01:27
disidente
Легендарният бас Никола Гюзелев: Напял съм се disidente 0 889 Последна порака Октомври 23, 2009, 12:43:41
disidente
Пирати и рок принцеси влязоха в театъра disidente 0 853 Последна порака Октомври 24, 2009, 12:31:31
disidente
Български таланти се завръщат от чужбина за общ концерт disidente 0 813 Последна порака Октомври 26, 2009, 02:54:38
disidente
Страници: [1] 2 3 ... 6

 

  • Нормална тема
  • Популарна тема (Повеќе од 15 пораки)
  • Многу популарна тема (Повеќе од 25 пораки)
  • Заклучена тема
  • Леплива тема
  • Анкета