Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Страници: [1] 2 3 ... 6
  Тема Поставена од Одговори Прегледи Последна порака
Крстјо Сарафов - симбол на културна врска меѓу Македонија и Бугарија ohrid1941 2 2980 Последна порака Јуни 18, 2009, 08:48:02
Competent
"Сцена на вековете" disidente 0 1784 Последна порака Јули 27, 2009, 09:32:20
disidente
Празници на изкуствата Аполония 2009 disidente 0 1702 Последна порака Јули 28, 2009, 09:48:55
disidente
Неспоиви културни стандарди disidente 0 1658 Последна порака Јули 29, 2009, 10:58:14
disidente
Внучката на Пучини идва за концерт на Райна Кабаиванска disidente 0 1676 Последна порака Јули 31, 2009, 02:46:15
disidente
Балет “Тодес” с 2 шоута през септември disidente 0 1538 Последна порака Август 01, 2009, 12:44:38
disidente
„Турандот” на открито disidente 0 1665 Последна порака Август 02, 2009, 09:32:57
disidente
Никола Гюзелев пее със свои ученици disidente 0 1411 Последна порака Август 04, 2009, 12:53:45
disidente
Дарина Такова е звездата на "Опероса" в Евксиноград disidente 0 1510 Последна порака Август 06, 2009, 10:33:19
disidente
"Опероса" в "Евксиноград" ще представи "Човешкият глас" на Пуленк disidente 0 1441 Последна порака Август 08, 2009, 11:24:13
disidente
БАЛЕТ disidente 0 1398 Последна порака Август 15, 2009, 04:01:47
disidente
8000 гледаха зрелищни оперни спектакли disidente 0 1133 Последна порака Август 18, 2009, 01:15:04
disidente
Смесват поп, рок и джаз в Dynamics Opera disidente 0 1164 Последна порака Август 20, 2009, 12:23:39
disidente
Народният театър пуска билети онлайн disidente 0 1156 Последна порака Август 21, 2009, 01:01:38
disidente
Tанцова Академия - Бургас disidente 0 1525 Последна порака Август 22, 2009, 09:33:14
disidente
Народен Театър "Иван Вазов" disidente 0 1361 Последна порака Август 23, 2009, 04:03:58
disidente
Театрална работилница "СФУМАТО" disidente 0 1409 Последна порака Август 24, 2009, 02:48:41
disidente
Стига бардаци в театъра disidente 0 1250 Последна порака Август 28, 2009, 11:03:25
disidente
“Аполония” с апокалипсис от Г. Господинов disidente 0 907 Последна порака Август 30, 2009, 09:23:56
disidente
Японци играят Чехов у нас disidente 0 815 Последна порака Септември 01, 2009, 12:35:31
disidente
Страници: [1] 2 3 ... 6

 

  • Нормална тема
  • Популарна тема (Повеќе од 15 пораки)
  • Многу популарна тема (Повеќе од 25 пораки)
  • Заклучена тема
  • Леплива тема
  • Анкета