Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Прикажи ги пораките

Овој оддел овозможува да ги гледате сите пораки оставени од овој член. Но внимавај можеш да ги видиш истите само од делови на форумот каде имаш пристап.

Пораки - manastirli

Страници: [1]
1
Ма нема шанси фрчко комуњарот е ваш :o

2
Како не најдовте еден бугарски цар од толку силни бугари па моравте германци за цареви да назначувате ::)

3
Дали во бугарскиот устав нема член за азбуката?

4
Документи / Одг: Web ресурси
« на: Март 20, 2010, 12:36:11  »
Страхотна колекция на уеб сайтови!
Честитки, поткрепа (за жал само морална) и ПОКЛОН за авторите на този сайтови!

http://www.lostbulgaria.com/
http://strategy.boinaslava.net/


и разбира се добо познатиот

На привиот сајт супер ви се сликите како до 1944 му ги целувате нозете на Хитлер а одма послем 9 сеп оп руско нозе на целување ;D

http://www.boiniznamena.com/

Отварам темата за душевна наслада и ако има и други ресурси да ги сложим тук!

5
Вапцаров е роден в България(Пиринска Македония) и се чуства българин. Обаче, той е комунист, което е равносилно на интернационалист, предател, безбожник, тъпанар.

А татко му е врховист? Или не?

6
Значи не е важно што мислел Вапцаров за татковината туку некоја негова роднина ???

7
Документи / Одг: Лазар Колишев
« на: Март 20, 2010, 12:32:17  »
Лазар Колишевски бил ваш?

Да си го задржевте кој ве тераше да го ослободите,а?

8
Документи / Одг: Михајло Апостолски
« на: Март 20, 2010, 12:29:47  »
Многу јак документ,само што тој докажува.Како беше законот од 1940 и 1941 за нација?

Што може да биде бугарин?

Страници: [1]