Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Прикажи ги пораките

Овој оддел овозможува да ги гледате сите пораки оставени од овој член. Но внимавај можеш да ги видиш истите само од делови на форумот каде имаш пристап.

Пораки - Bon Sneyder

Страници: [1]
1

Вечна слава и лека му пръст на дедо Кузман Шапкарев - един от най-скромните и заслужили наши Възрожденци в Македония!

2
Предлози / Поздрав од "Де зората"
« на: Март 19, 2010, 09:44:02  »

Бидете поздравени од форумот "Де зората", од кадешто со многу симпатиjа Ве наjдоа и сега читаат и почитуваат!

:)

Едни од македонските теми тамо се:

Македонска музикална съкровищница
http://forum.de-zorata.de/index.php/topic,82.0.html

"От връх Пирин планина... Македония плаче..."
http://de-zorata.de/forum/index.php/topic,5.0.html

и т.н.

Страници: [1]