Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Форум

Нема нови пораки

Правила во форумот

2 пораки
1 теми
Последна порака ohrid1941
во Одг: Правила во форумот
на Јули 12, 2009, 06:06:17
Нема нови пораки

Административни соопштенија

12 пораки
10 теми
Последна порака ohrid1941
во CYRILLIC SMALL LETTER I ...
на Септември 20, 2011, 12:36:30
Нема нови пораки

Како да дознаам дека има промени во форумот или дека некој ми одговорил?

13 пораки
4 теми
Последна порака опълченец
во Предложение
на Јуни 18, 2013, 07:03:42

Општа дискусија

Нема нови пораки

Актуелни теми од медиумите

16606 пораки
1221 теми
Последна порака опълченец
во Одг: Доживяхме братя.
на Септември 22, 2023, 06:16:30
Нема нови пораки

Документи

Модератор: MacedonBG

402 пораки
63 теми
Последна порака опълченец
во Одг: Исторически докумен...
на Ноември 22, 2021, 06:23:45
Нема нови пораки

Кинотека

Български филми

72 пораки
40 теми
Последна порака Ortodox
во Да обичаш на инат
на Јуни 20, 2012, 02:28:58
Нема нови пораки

Предлози

144 пораки
38 теми
Последна порака Корени
во Проект на Закон за Бълга...
на Ноември 20, 2011, 03:26:11
Нема нови пораки

Хумор

403 пораки
86 теми
Последна порака опълченец
во Честита Ни новата 2016 г...
на Јануари 01, 2016, 10:51:25

Култура и уметност

Нема нови пораки

Вести од културниот живот

263 пораки
226 теми
Последна порака опълченец
во Космическите гласове
на Октомври 15, 2015, 05:57:24
Нема нови пораки

Литература, книги, изданија

811 пораки
173 теми
Последна порака опълченец
во Одг: Книги за България и...
на Март 26, 2018, 02:21:30
Нема нови пораки

Сликарство, изложби

335 пораки
72 теми
Последна порака ohrid1941
во "Freedom" sculpture
на Октомври 05, 2011, 12:03:28
Нема нови пораки

Архитектура

130 пораки
46 теми
Последна порака ppan
во Звук и светлина и от фон...
на Ноември 21, 2011, 10:54:50
Нема нови пораки

Музика

470 пораки
204 теми
Последна порака опълченец
во Одг: Музикални поздрави ...
на Март 26, 2018, 01:25:12
Нема нови пораки

Театар, опера, балет

154 пораки
117 теми
Последна порака disidente
во Концертът на балет "Тоде...
на Декември 26, 2010, 10:26:21
Нема нови пораки

Кино, Филм

235 пораки
120 теми
Последна порака тиквешанка
во "Чупливата история"
на Јуни 11, 2014, 11:40:34
Нема нови пораки

Радио, телевизија

230 пораки
106 теми
Последна порака Competent
во Одг: БГ телевизии он-лай...
на Јануари 13, 2012, 10:01:28
Нема нови пораки

Фолклор

481 пораки
104 теми
Последна порака опълченец
во Одг: Мъжкото хоро в Кало...
на Јануари 06, 2013, 04:33:44
Нема нови пораки

Археологија и културно наследство

222 пораки
129 теми
Последна порака ohrid1941
во Намесата на българската ...
на Декември 14, 2012, 04:44:15
Нема нови пораки

Галерия "Македония"

Колекция на автентични снимки

106 пораки
7 теми
Последна порака ohrid1941
во Съединението прави силат...
на Јули 11, 2011, 01:15:30
Нема нови пораки

Природните убавини на Македонија и Бугарија

193 пораки
40 теми
Последна порака Саше Иваноски
во Одг: Красива България
на Април 12, 2012, 11:24:55

Образование, наука и спорт

Нема нови пораки

Наука и образование

2131 пораки
86 теми
Последна порака veritas
во Одг: Бугарска економиjа ...
на Септември 01, 2023, 10:26:41
Нема нови пораки

Студии во Бугарија

61 пораки
32 теми
Последна порака disidente
во УНИВЕРСИТЕТИ В БЪЛГАРИЯ
на Декември 27, 2011, 01:29:30
Нема нови пораки

Стручна литература

15 пораки
9 теми
Последна порака ohrid1941
во Одг: Вече и адреси на ки...
на Јули 03, 2010, 07:39:28
Нема нови пораки

Спорт

275 пораки
135 теми
Последна порака опълченец
во Одг: Волейбол:
на Октомври 15, 2015, 06:34:08

Историја

Нема нови пораки

Средновековна историја

Модератор: veritas

903 пораки
49 теми
Последна порака veritas
во Одг: Европа и САД за ист...
на Јули 10, 2017, 10:24:38
Нема нови пораки

Возрожденци

202 пораки
12 теми
Последна порака опълченец
во Одг: Българското възражд...
на Ноември 29, 2021, 12:45:07
Нема нови пораки

Национално-ослободителни борби

88 пораки
37 теми
Последна порака опълченец
во Одг: 3-ти март
на Март 03, 2014, 05:18:31
Нема нови пораки

Емиграција / Diaspora

134 пораки
33 теми
Последна порака ohrid1941
во За връзката между външни...
на Декември 17, 2012, 12:57:13
Нема нови пораки

Забележителни личности и настани

Модератор: опълченец

1858 пораки
84 теми
Последна порака опълченец
во Одг: 93 години от гибелт...
на Март 15, 2022, 06:04:00

Бугарски Културен Клуб - инфо центар

Статистика на форумот

Статистика на форумот

26952 Пораки во 3284 Теми 218 Членови. Последен член: Деспот Слав
Последна порака: "Одг: Доживяхме братя." ( Септември 22, 2023, 06:16:30 )
Погледајте ги најновите 100 пораки на форумот.
[повеќе статистика]

Присутни корисници

Присутни корисници

37 гости, 0 членови

Најмногу присутни корисници денес: 102. Најмногу присутни корисници: 876 (Август 14, 2019, 12:47:46 )

Пријави се Ја заборавивте лозинката?

Пријави се