Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Откриват изложба на Петър Дочев  (Прочитано 973 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот
Откриват изложба на Петър Дочев
« на: Септември 10, 2009, 07:09:33 »

Откриват изложба на Петър Дочев

http://today.actualno.com/news_260884.html

Софийската градска художествена галерия ще открие есенния си сезон с голяма ретроспективна изложба на Петър Дочев по повод на 75 години от рождението му.
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !