Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Мирослав Ризински, Симеон Попов и Филип Филипов в "Час по България"  (Прочитано 2328 пати)

Пламен Павлов

 • Full Member
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 102
  • Погледај го Профилот

http://www.skat.bg/products.php?type=10&genre=6116

Темата е "Яворов и македонските българи", връзка по тел. с Лазар Младенов и д-р Ана Кочева
Сочувана

тиквешанка

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 633
  • Погледај го Профилот


  Яворов и македонските българи

http://www.youtube.com/watch?v=bMvzzLegOz8&feature=youtu.be
Сочувана