Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Захарий Зограф 1810 - 1853  (Прочитано 1105 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот
Захарий Зограф 1810 - 1853
« на: Август 21, 2009, 12:34:55 »

Захарий Зограф
      1810 - 1853

Захарий Зограф и залезът на българската икона

http://www.bgartists.vlez.bg/?showpage=24111
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !