Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: 72 музикални филма в Дома на киното  (Прочитано 971 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот
72 музикални филма в Дома на киното
« на: Август 09, 2009, 09:41:44 »

72 музикални филма в Дома на киното

http://culture.actualno.com/news_255555.html

От днес до 17 септември всички любители на киното и музиката ще могат да се насладят на 72 творби в Дома на киното.
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !