Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Татари?  (Прочитано 11832 пати)

Корени

• Hero Member
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 1070
    • Погледај го Профилот
    • Корени
Татари?
« на: Август 07, 2009, 05:41:54 »

В югославските учебници сигурно пише че българите са татари (поне за босненските в момента знам със сигурност).

Аз си имам теория защо, но ми е много интересно там как го обясняват.  :)

на мен лично ми прилича на футболни запаляноквци/навивачи както си викат "свине", "говеда", "евреи" и какво ли още не  :D
Сочувана

Competent

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 3619
    • Погледај го Профилот
Одг: Татари?
« Одговори #1 на: Август 07, 2009, 06:14:25 »

В югославските учебници сигурно пише че българите са татари (поне за босненските в момента знам със сигурност).

Аз си имам теория защо, но ми е много интересно там как го обясняват.  :)

на мен лично ми прилича на футболни запаляноквци/навивачи както си викат "свине", "говеда", "евреи" и какво ли още не  :D

Сръбска теория е тази за татарите !  :o
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Корени

• Hero Member
  • Отсутен Отсутен
    • Погледај го Профилот
    • Корени
« Одговори #2 на: Август 07, 2009, 08:57:19 »

Сръбска теория е тази за татарите !  :o
Какво казват сърбите за унгарците и хърватите?
Би трябвало отношението да е същото - все пак прабългарите векове наред са били много близки с унгрите и културно и политически. Живеели са заедно, воювали са заедно... даже сега като има някаква възтановка на исторически събития, филм или празник български групи отиват да допълнят унгарските и става - от далеч няма особена разлика в екипировката.
Сочувана

veritas

• Moderator
  • Hero Member
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 2724
    • Погледај го Профилот
« Одговори #3 на: Август 12, 2009, 02:36:53 »

Има теория, че сръбската държава е създадена от прабългарите. Първите князе на сърбите имали тюркски имена. Но за това някой друг път.
Сочувана

александър

• Full Member
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 214
    • Погледај го Профилот
« Одговори #4 на: Август 12, 2009, 06:51:56 »

Има теория, че сръбската държава е създадена от прабългарите. Първите князе на сърбите имали тюркски имена. Но за това някой друг път.

Протобългарите са били тюрки  точно толкова, колкото ти си дроид.Руската лъжа за тюрки или незнам си какви ,вирее само в болните проруски комунистически извратени  мозъци.Аман от продажни чуждопоклонници опитващи се да наложат чужди национални доктрини.То не бяхме  тюрки ,славяни и незнам си какви други ,но само не и българи.Спрете да четете глупостите от учебниците по история от времето на комунизма!!!!!!
Сочувана

Корени

• Hero Member
  • Отсутен Отсутен
    • Погледај го Профилот
    • Корени
« Одговори #5 на: Август 12, 2009, 11:51:52 »

На мене точно "татарите" от Волга май ми дадоха липсващото парченце от пъзела. Не знаех че през средновековието (и времето когато Иван Грозни смазва Казанското Ханство и пленява Сююмбике) руснаците по принцип викат "татари" на мюсюлманите изобщо.
Това запомнили от нашествието на монголо-татарите (голяма част от които мюсюлмани), така нарекли при завладяването хората по Волга като заварили джамии и си остава нарицателно до 20-и век.
После Ленин прекръстил официално една нощ волжските републики на "татари", с тия които не се съгласили всички знаем как Сталин постъпва.

И Тито попреписал от Големия Брат (кирилицата и шопската салата са сръбски, да не ви дойдат някакви неправилни идеи сега...). Или е бил вдъхновен

Виждал бил сърбин татарин, знаел бил за какво става въпрос...

По някакъв странен начин чрез пропагандата и цензурата, руснаците и сърбите в комбинация все пак казват интересни неща. Чудя се какъв ще е крайния ефект от това.
И какво има несподелено в руските държавни архиви дето те го знаят, а ние не (библиотеките и на Казан и на Търново в крайна сметка се озовават там и не ги виждаме повече)
« Последно менување: Август 13, 2009, 12:20:06 tech_noir »
Сочувана

Корени

• Hero Member
  • Отсутен Отсутен
    • Погледај го Профилот
    • Корени
« Одговори #6 на: Август 12, 2009, 11:58:51 »

Отхвърлиха засега молбата за преименуване на Република Татарстан (обаче някои мислят да се отнесат до ООН...), но при следващото преброяване в Руската Федерация за етническа принадлежност вече щяло да има възможност "българин"  :)

В Република Македония има ли?
Сочувана

татар

• Jr. Member
  • **
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 61
    • Погледај го Профилот
« Одговори #7 на: Август 13, 2009, 12:08:21 »

Ще си позволя да цитирам един от участниците в български исторически форум:"... в 2010г. в России будет перепись населения и нашему народу будет позволено назваться так как мой народ звался на протяжении сотен лет...
я родился и был записан как "татарин" - умру я как "булгарин"...
Сочувана
Човек се учи докато е прост!

александър

• Full Member
  • Отсутен Отсутен
    • Погледај го Профилот
« Одговори #8 на: Август 13, 2009, 06:38:25 »

Аз пък,ще постна част от  предговора на “История на мидицината в България„под редакцията на проф.д–р В Павлова и колектив–1980г.

“......Но българските историци–марксисти нито за момент и ни в най–малка степен никога и никъде не са изпадали в какъвто и да е ,дори и с най далечен отенък,национализъм или шовинизъм.Тъкмо обратното.Те се гордеят преди всичко с великите прогресивни интернационални традиции на българската култура и научна история,което неизбежно и закономерно,по естествено логичен път,се превърнаха в наши дни в образец на социалистически интернационализъм в действие,в лицето на българо–съветската дружба и творческо сътрудничество с учените на цялата социалистическа общност.Нашите изтъкнати учени историци,археолози,етнографи и антрополози по неопровержим начин отхвърлиха ненаучните и реакционни теории за уж неславянския произход на българите,като създадоха стройна научно аргументирана теория за етногенезата на българската народност ръководейки  се от марксиската методология.......“

Е

Сочувана

александър

• Full Member
  • Отсутен Отсутен
    • Погледај го Профилот
« Одговори #9 на: Август 13, 2009, 06:50:44 »

Тези постулати важат в пълна сила и днес.То не са марксисти ,то не са интернационалисти ,то не са русофили,то не са славянофили,тюркофили ,тракофили и незнам си какви други фили .Но само не и българи.
Сочувана

Competent

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Отсутен Отсутен
    • Погледај го Профилот
« Одговори #10 на: Август 15, 2009, 12:05:01 »

Отхвърлиха засега молбата за преименуване на Република Татарстан (обаче някои мислят да се отнесат до ООН...), но при следващото преброяване в Руската Федерация за етническа принадлежност вече щяло да има възможност "българин"  :)

В Република Македония има ли?

Споко де - ако Татарстан вземе да се прекръсти на Булгария или нещо такова, ще почнем и ние като гърците да подскачаме, че са ни взели името ... Така че - всяко зло за добро !  :)
С риск да разсърдя накои, мисля, че с много от нашите "любими съседи" сме си по-голяма лика-прилика, отколкото със съименниците ни от прародината ...

Ето руснаците какво филмче са изфабрикували: http://www.youtube.com/watch?v=nT-y4yQ0i8M
Сочувана

александър

• Full Member
  • Отсутен Отсутен
    • Погледај го Профилот
« Одговори #11 на: Август 15, 2009, 09:08:52 »

Компетенте.Чета ти постовете и тука а и във форума кайгана II (на вмро–то де) не  че си ми интересен ,просто си много активен.Та се чудя ти за какво се бориш.Че си застъпник на тези открити с  марксиско–комунистическата методология,то е видно от пръв поглед.Но на нас тези глупости са ни известни ,а и времената на “българо-съветската дружба“ отдавна отминаха.Така,че не се аби залудо да ни припомняш руските измислици за волжките българи, а и недей определя на кого сме приличали повече и на кого по– малко.
Сочувана

Competent

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Отсутен Отсутен
    • Погледај го Профилот
« Одговори #12 на: Август 15, 2009, 09:25:10 »

Компетенте.Чета ти постовете и тука а и във форума кайгана II (на вмро–то де) не  че си ми интересен ,просто си много активен.Та се чудя ти за какво се бориш.Че си застъпник на тези открити с  марксиско–комунистическата методология,то е видно от пръв поглед.Но на нас тези глупости са ни известни ,а и времената на “българо-съветската дружба“ отдавна отминаха.Така,че не се аби залудо да ни припомняш руските измислици за волжките българи, а и недей определя на кого сме приличали повече и на кого по– малко.

Весело !  ;D
Що, ти на кого искаш да приличаш ?  8)
Сочувана

Корени

• Hero Member
  • Отсутен Отсутен
    • Погледај го Профилот
    • Корени
« Одговори #13 на: Август 17, 2009, 08:24:38 »

Ей, момчета, не пренасяйте караниците тук.   :)
Сочувана

Корени

• Hero Member
  • Отсутен Отсутен
    • Погледај го Профилот
    • Корени
« Одговори #14 на: Октомври 09, 2009, 10:24:40 »

« Последно менување: Октомври 17, 2009, 12:49:23 tech_noir »
Сочувана