Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Доживяхме братя.  (Прочитано 220988 пати)

опълченец

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3190
  • Погледај го Профилот
Одг: Доживяхме братя.
« Одговори #1545 на: Август 10, 2022, 09:35:06 »

Сочувана
Гордей се, майко Българио, с твоите синове герои!

опълченец

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3190
  • Погледај го Профилот
Одг: Доживяхме братя.
« Одговори #1546 на: Август 12, 2022, 08:41:54 »

Сочувана
Гордей се, майко Българио, с твоите синове герои!

опълченец

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3190
  • Погледај го Профилот
Одг: Доживяхме братя.
« Одговори #1547 на: Август 15, 2022, 07:53:36 »

Усвоени препораки за заедничко чествување на личности од средниот век и за подобрување на македонските и бугарските учебници по историја.

https://tribuna.mk/usvoeni-preporaki-za-zaednichko-chestvuvanje-na-lichnosti-od-sredniot-vek-i-za-podobruvanje-na-makedonskite-i-bugarskite-uchebnici-po-istorija/?fbclid=IwAR2l8cGDdZUNKTUOMojFajbAw2O8P0lbuDhOAhx0Dg3jy0QL4bZ6VZH-RGo
Сочувана
Гордей се, майко Българио, с твоите синове герои!

опълченец

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3190
  • Погледај го Профилот
Одг: Доживяхме братя.
« Одговори #1548 на: Август 16, 2022, 06:39:56 »

Важното е тоа што вистината станува јавна во РС Македонија.

https://tribuna.mk/neshkov-za-bnr-vazhnoto-e-toa-shto-vistinata-stanuva-javna-vo-rs-makedonija/?fbclid=IwAR3-Fe1DkVO1ExIV98zysckdHsSTfUetlNfFXo_mSomnNdmUuRV4uEZAw
Сочувана
Гордей се, майко Българио, с твоите синове герои!