Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Доживяхме братя.  (Прочитано 70865 пати)

опълченец

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 2397
  • Погледај го Профилот
Одг: Доживяхме братя.
« Одговори #270 на: Мај 28, 2018, 03:48:02 »

Мора да има одговорност за тоа што Македонците во своја држава стануваат лица без државјанство


https://vecer.mk/makedonija/edinstvena-makedonija-mora-da-ima-odgovornost-za-toa-shto-makedoncite-vo-svoja-drzhava-stanuvaat-lica-bez-drzhavjanstvo
Сочувана
Гордей се, майко Българио, с твоите синове герои!

опълченец

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 2397
  • Погледај го Профилот
Одг: Доживяхме братя.
« Одговори #271 на: Мај 28, 2018, 03:50:25 »

Честит празник братя!


https://www.imenata.com/h-15-sveti-duh.html
Сочувана
Гордей се, майко Българио, с твоите синове герои!

опълченец

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 2397
  • Погледај го Профилот
Одг: Доживяхме братя.
« Одговори #272 на: Мај 28, 2018, 03:53:16 »

Вторият Илинден - или дали вече не сме два различни народа


https://www.faktor.bg/bg/articles/politika/hlyab-i-pasti/vtoriyat-ilinden-ili-dali-veche-ne-sme-dva-razlichni-naroda
Сочувана
Гордей се, майко Българио, с твоите синове герои!

опълченец

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 2397
  • Погледај го Профилот
Одг: Доживяхме братя.
« Одговори #273 на: Мај 28, 2018, 09:16:51 »

Постарите македонски граѓани се свесни за бугарската позадина на постоењето


https://vecer.mk/makedonija/tush-od-bugarija-postarite-makedonski-gragjani-se-svesni-za-bugarskata-pozadina-na
Сочувана
Гордей се, майко Българио, с твоите синове герои!

опълченец

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 2397
  • Погледај го Профилот
Одг: Доживяхме братя.
« Одговори #274 на: Мај 30, 2018, 03:28:40 »

Сочувана
Гордей се, майко Българио, с твоите синове герои!

опълченец

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 2397
  • Погледај го Профилот
Одг: Доживяхме братя.
« Одговори #275 на: Јуни 04, 2018, 02:21:43 »

Ѕанакопулос до Заев: Топката е на ваш терен, нема договор додека не договориме се


https://vecer.mk/makedonija/dzanakopulos-do-zaev-topkata-e-na-vash-teren-nema-dogovor-dodeka-ne-dogovorime-se-video
Сочувана
Гордей се, майко Българио, с твоите синове герои!

опълченец

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 2397
  • Погледај го Профилот
Одг: Доживяхме братя.
« Одговори #276 на: Јуни 06, 2018, 02:24:06 »

Мицотакис против македонска нација и јазик


http://expres.mk/za-micotakis-neprifatlivi-makedonska-naci…/
Сочувана
Гордей се, майко Българио, с твоите синове герои!

опълченец

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 2397
  • Погледај го Профилот
Одг: Доживяхме братя.
« Одговори #277 на: Јуни 07, 2018, 12:22:47 »

Во 24 градови во Грција ќе се брани „грчкиот карактер на Македонија“


http://lokalno.mk/vo-24-gradovi-vo-grtsija-ke-se-brani-grc…/
Сочувана
Гордей се, майко Българио, с твоите синове герои!

опълченец

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 2397
  • Погледај го Профилот
Одг: Доживяхме братя.
« Одговори #278 на: Јуни 07, 2018, 07:44:04 »

Македонија не брза со договорот за името!?http://expres.mk/makedonija-ne-brza-so-dogovorot-za-imeto/
Сочувана
Гордей се, майко Българио, с твоите синове герои!

опълченец

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 2397
  • Погледај го Профилот
Одг: Доживяхме братя.
« Одговори #279 на: Јуни 07, 2018, 08:01:09 »

Грчките медиуми очекуваат позитивен одговор од Заев за „Република Северна Македонија“ ерга омнесhttps://republika.mk/925086
Сочувана
Гордей се, майко Българио, с твоите синове герои!

опълченец

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 2397
  • Погледај го Профилот
Одг: Доживяхме братя.
« Одговори #280 на: Јуни 07, 2018, 09:05:08 »

Името не е најтешкиот дел, туку Уставот и јазикот.


https://kanal5.com.mk/articles/337515/kukan-imeto-ne-e-najteshkiot-del-tuku-ustavot-i-jazikot
Сочувана
Гордей се, майко Българио, с твоите синове герои!

опълченец

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 2397
  • Погледај го Профилот
Одг: Доживяхме братя.
« Одговори #281 на: Јуни 08, 2018, 12:05:37 »

С Македония пътят ни е един към друг, преди политицитеhttps://www.dnes.bg/zvezdi/2018/06/07/andrei-s-makedoniia-pytiat-ni-e-edin-kym-drug-predi-politicite.378627
Сочувана
Гордей се, майко Българио, с твоите синове герои!

опълченец

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 2397
  • Погледај го Профилот
Одг: Доживяхме братя.
« Одговори #282 на: Јуни 08, 2018, 01:24:27 »

Стратегическа грешка беше, че не поискахме да участваме в преговорите за името на Македония


http://bnr.bg/post/100980528/velizar-enchev
Сочувана
Гордей се, майко Българио, с твоите синове герои!

опълченец

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 2397
  • Погледај го Профилот
Одг: Доживяхме братя.
« Одговори #283 на: Јуни 13, 2018, 12:52:04 »

NMK на регистерските таблички предвидува договорот со Грција.


http://expres.mk/nmk-na-registerskite-tablichki-na-avtomobilite-predviduva-dogovorot-so-grcija/
Сочувана
Гордей се, майко Българио, с твоите синове герои!

опълченец

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 2397
  • Погледај го Профилот
Одг: Доживяхме братя.
« Одговори #284 на: Јуни 13, 2018, 12:55:55 »

Новото име ќе значи промена на сите документи за Македонците.


https://vecer.mk/makedonija/novoto-ime-kje-znachi-promena-na-site-dokumenti-za-makedoncite
Сочувана
Гордей се, майко Българио, с твоите синове герои!