Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: IN MEMORIAM: Почина Филимена - вдовицата на Венко Марковски  (Прочитано 790 пати)

Competent

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 3619
    • Погледај го Профилот

Почина Филимена - вдовицата на Венко Марковски 
http://www.blitz.bg/news/article/152420

Цитат
Вдовицата на големия български поет Венко Марковски – Филимена Марковска, е починала на 92-годишна възраст.

"Аз не да мечтая, аз се боря! Домът на поета не е музей, защото аз искам тук да идват поети, да четат техни стихове, както сега аз чета", сподели преди време тя. До последните си дни тя продължавада изследва творчеството на съпруга си, дори да пише на компютър.

Наи-много се ядосваше, когато чуе някой да нарича Венко противоречива личност. "Той никога не е бил противоречив. Противоречива беше властта. Него цял живот го държаха на закачалката. Когато им трябваше, го сваляха оттам. Друг път им бе по-удобно да го закачат", казваше г-жа Марковски. Тя все пак дожива да види след повече от три десетилетия чакане отпечатана прочутата "Кръвта вода не става" на мъжа на, когото посвети живота си - Венко Марковски.

Нейни внуци, синове на загиналия й в катастрофа син Миле, са известните Игор и Вени Марковски.
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !