Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Македонија треба повеќе да се плаши од Бугарија отколку од Грција  (Прочитано 943 пати)

valli

  • Full Member
  • ***
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 225
    • Погледај го Профилот

Македонија повеќе треба да ја загрижува Бугарија отколку Грција. Со Грција има јасно дефинирана црвена линија, но се потценува политиката со Бугарија, која не е помалку опасна од нашиот северен сосед, вели бугарскиот професор Стефан Влахов Мицов
Особено треба да се внимава на бугарските пасоши кои ги добиваат Македонците, тоа во иднина може да има негативни последици за земјава.
Тие бугарски пасоши кои ги добиваат Македонците, таа работа не е случајна и мора да се обрати внимание, тоа во еден момент ќе има големо значење, вели Стефан Влахов Мицов професор.
http://www.kanal5.com.mk/default.aspx?mId=37&egId=13&eventId=92881
« Последно менување: Јуни 20, 2012, 03:42:25 valli »
Сочувана