Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Великден  (Прочитано 2875 пати)

опълченец

  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 3320
    • Погледај го Профилот
Великден
« на: Април 15, 2012, 10:35:16 »

Христос Воскресе! Нека светлината на Неговото воскресение озари живота Ни! С радост да празнуваме Неговото Возкресение и Нашето спасение!
Сочувана
Гордей се, майко Българио, с твоите синове герои!