Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Пукнаа лентите или зборовите на Георгиевски во Канал 5?!  (Прочитано 1137 пати)

ppan

  • Full Member
  • ***
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 219
    • Погледај го Профилот

Пукнаа лентите или зборовите на Георгиевски во Канал 5?!Емисијата на Роберт Поповски Х/О синоќа не се емитуваше во редовниот термин од 23.30 часот на Канал 5 телевизија, што отвори дилема дали се работи за цензура, имајќи предвид дека гостин во емисијата, која била снимена претпладнето, бил новоизбраниот претседател на ВМРО - НП Љубчо Георгиевски.
Од кабинетот на Георгиевски отворено се сомневаат во официјалното образложение на телевизијата дека од технички причини интервјуот не може да оди во етер и покрај најавите...

http://www.plusinfo.mk/vest/35002/Puknaa-lentite-ili-zborovite-na-Georgievski-vo-Kanal-5-

Македонската демокрация в действие!
Сочувана