Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Заклетва на ВМРО  (Прочитано 3904 пати)

ohrid1941

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 3174
    • Погледај го Профилот
Заклетва на ВМРО
« на: Јули 04, 2011, 12:44:55 »

Заклетва на ВМРО

Член 15 од првиот устав на организацијата од 1896.

Сочувана