Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Научници од Блгарија докажаа дека Дојран е лековит  (Прочитано 1332 пати)

Илинден

 • Global Moderator
 • Full Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 226
 • СВОБОДА ИЛИ СМЪРТЪ ЗА МАКЕДОНИЯ!
  • Погледај го Профилот

Езерската кал во Дојран е лековита. Ова го покажаа четиримесечните испитувања на националната болница за физикална терапија и рехабилитација од Бугарија. Во образложението што го доставија до општината пишуваат дека калта има неверојатни својства. Особено е корисна за лекување на болести на мускулите и коските. Лековитите својства на езерото создаваат услови за туризам во текот на целата година.

Канал5
Сочувана

MacedonBG

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 762
  • Погледај го Профилот
  • Българският националистически форум
Сочувана
Българският националистически форум http://www.forum.bg-nacionalisti.org/index.php
Facebook account - Kaloian Ivanov Macedonbg