Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Христос воскресе  (Прочитано 4433 пати)

ppan

 • Full Member
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 219
  • Погледај го Профилот
Христос воскресе
« на: Април 03, 2010, 10:09:18 »Христос воскресе!
Нека Господ да бди над вас македонски братя! И да ви закриля! И да е светло в душите ви!
Сочувана

betina

 • Full Member
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 240
  • Погледај го Профилот
Одг: Христос воскресе
« Одговори #1 на: Април 04, 2010, 08:54:23 »

Во Истина Воскресе!
Сочувана

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот
Одг: Христос воскресе
« Одговори #2 на: Април 04, 2010, 09:17:40 »ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ !

СВЕТЛИ ВЕЛИКДЕНСКИ ПРАЗНИЦИ !
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !