Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Левски - човекът, против когото е всичко  (Прочитано 1557 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот
Левски - човекът, против когото е всичко
« на: Февруари 19, 2010, 11:58:11 »

Левски - човекът, против когото е всичкоЦитат
Ако на мястото на Левски беше който и да е, неговият кураж и надеждите му щяха да се разбият още в началото на неравната борба, пише З. Стоянов в една от най-хубавите биографии на Апостола.

http://frognews.bg/news_20365/Levski_-_chovekat_protiv_kogoto_e_vsichko/
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !