Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Димитър Атанасов - "Македонска тетрадка"  (Прочитано 1063 пати)

Пламен Павлов

  • Full Member
  • ***
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 102
    • Погледај го Профилот
Димитър Атанасов - "Македонска тетрадка"
« на: Декември 21, 2009, 03:18:20 »

Препоръчвам ви своеобразния пътепис на писателя Димитър Атанасов в:

http://geom-bg.com/?p=12146

Сочувана