Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Българска телевизия  (Прочитано 902 пати)

Корени

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1070
  • Погледај го Профилот
  • Корени
Българска телевизия
« на: Ноември 09, 2009, 05:18:49 »

Как гледате българска телевизия в РМ? Какви други начини знаете?
Сочувана

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот
Одг: Българска телевизия
« Одговори #1 на: Ноември 10, 2009, 11:53:10 »

Некои од кабелните оператори ги дават БТВ и БНТ . Друг начин е преку ITV Partner и Булсатком !
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !