Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Силата на родовата кръв  (Прочитано 9562 пати)

valentinova

  • Гостин
Одг: Силата на родовата кръв
« Одговори #15 на: Март 24, 2009, 10:57:06 »

моя род е от Егейска Македония.
Е кажи какво е "родовата кръв за теб" , много си лаконичен... :)
Сочувана