Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: HC Kaloyan - Veliko Tarnovo: Champions of the Balkan Ice Hockey League 2008-2009  (Прочитано 1670 пати)

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот
Сочувана

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот
Одг: HC Kaloyan - Veliko Tarnovo: Champions of the Balkan Ice Hockey League 2008-2009
« Одговори #1 на: Март 22, 2009, 05:29:40 »

В наш'та древна столица,
с кулата на Балдуин,
болярско знаме ще се вей
и само Етро ще се пей! :)
Сочувана