Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 62
  Тема Поставена од Одговори Прегледи Последна порака
Кон Србија нови гранични премини Илинден 0 1228 Последна порака Јуни 09, 2009, 04:19:12
Илинден
Нова Македонија: Судско фијаско во борбата со организираниот криминал ohrid1941 0 796 Последна порака Мај 18, 2009, 09:47:36
ohrid1941
През 1840 г. е роден Стефан Караджа ohrid1941 0 608 Последна порака Мај 11, 2009, 12:35:10
ohrid1941
Телма: Информатички пад на Македонија ohrid1941 0 1257 Последна порака Март 09, 2009, 11:37:58
ohrid1941
Македонците крем на бугарското општество ohrid1941 0 1949 Последна порака Март 08, 2009, 06:48:07
ohrid1941
Вицепремиерот Ивица Боцевски на „Идол“ ohrid1941 0 865 Последна порака Април 22, 2009, 10:43:36
ohrid1941
Одгласи во македонските медиуми од една декларација во бугарскиот парламент ohrid1941 0 1300 Последна порака Март 07, 2009, 05:33:42
ohrid1941
Грчка ТВ анализа за регионот Македонија Илинден 0 1188 Последна порака Март 17, 2009, 09:33:44
Илинден
Се уредуваат германските гробишта во Прилеп Илинден 0 1196 Последна порака Март 18, 2009, 05:25:44
Илинден
Българските бойни знамена MacedonBG 0 989 Последна порака Мај 10, 2009, 10:41:29
MacedonBG
Интервю с проф. Михаил Огнянов ohrid1941 0 1495 Последна порака Март 23, 2009, 08:25:26
ohrid1941
Въвежда се режим на местен граничен трафик между България и Македония ohrid1941 0 520 Последна порака Мај 21, 2009, 11:24:42
ohrid1941
БТВ: Гробища на Македоно-Одринското опълчение ohrid1941 0 977 Последна порака Мај 16, 2009, 04:17:50
ohrid1941
A1: Сопругата на Маневски се уште неразрешена од функцијата ohrid1941 0 802 Последна порака Мај 07, 2009, 09:17:56
ohrid1941
85 години от прогонването на българите от Егейска Македония ohrid1941 0 1096 Последна порака Јуни 04, 2009, 11:59:14
ohrid1941
Deutsche Welle: Vaclav Havel awarded Bonn International Democracy Prize ohrid1941 0 848 Последна порака Април 25, 2009, 01:59:26
ohrid1941
Christian Science Monitor: 2,300 years later, 'Alexander-mania' grips Macedonia ohrid1941 0 1140 Последна порака Март 22, 2009, 02:57:46
ohrid1941
Време е Македония да решава въпроса за паметниците според европейските практики ohrid1941 0 872 Последна порака Април 22, 2009, 10:41:41
ohrid1941
Буре с барут или романтичен блян - Македония и България на европейската сцена ohrid1941 0 898 Последна порака Март 19, 2009, 11:22:49
ohrid1941
Шпиц: Бугарите ни токмат словенечки пакет ohrid1941 0 1119 Последна порака Март 19, 2009, 11:21:08
ohrid1941
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 62

 

  • Нормална тема
  • Популарна тема (Повеќе од 15 пораки)
  • Многу популарна тема (Повеќе од 25 пораки)
  • Заклучена тема
  • Леплива тема
  • Анкета