Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Доживяхме братя.  (Прочитано 7542 пати)

опълченец

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1957
  • Погледај го Профилот
Одг: Доживяхме братя.
« Одговори #330 на: Јули 10, 2018, 07:45:28 »

КОПУЦИ А ВИ „ЗГУСТИ“ ТРЧАТЕ ЗА СОФИЈА.


http://pogled.mk/koputsi-a-vi-zgusti-trchate-za-sofija/
Сочувана
Гордей се, майко Българио, с твоите синове герои!

опълченец

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1957
  • Погледај го Профилот
Одг: Доживяхме братя.
« Одговори #331 на: Јули 11, 2018, 05:43:23 »

Гърция гони руски дипломати. Намесвали се в споразумението с Македония.


https://clubz.bg/node/70380
Сочувана
Гордей се, майко Българио, с твоите синове герои!

опълченец

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1957
  • Погледај го Профилот
Одг: Доживяхме братя.
« Одговори #332 на: Јули 12, 2018, 10:24:20 »

НАТО най-после отвори врати за Македония. А Русия се изгаври, че тласкат Скопие насила в пакта


https://offnews.bg/sviat/nato-naj-posle-otvori-vrati-za-makedonia-a-rusia-se-izgavri-che-tlas-684293.html
Сочувана
Гордей се, майко Българио, с твоите синове герои!

опълченец

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1957
  • Погледај го Профилот
Одг: Доживяхме братя.
« Одговори #333 на: Јули 13, 2018, 08:59:13 »

Македонија и Србија немаат исти цели, ние сакаме слобода и самостојност.https://republika.mk/937812


Сочувана
Гордей се, майко Българио, с твоите синове герои!

опълченец

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1957
  • Погледај го Профилот
Одг: Доживяхме братя.
« Одговори #334 на: Јули 18, 2018, 09:37:50 »

Патријарх на БПЦ Неофит: Ги сакаме браќата Македонци.


https://vecer.mk/makedonija/patrijarh-na-bpc-neofit-gi-sakame-brakjata-makedonci
Сочувана
Гордей се, майко Българио, с твоите синове герои!

опълченец

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1957
  • Погледај го Профилот
Одг: Доживяхме братя.
« Одговори #335 на: Јули 18, 2018, 09:54:37 »

Вајгл: Сега е клучниот момент за Македонија, втора шанса ќе нема.http://lokalno.mk/vajgl-sega-e-kluchniot-moment-za-makedonija-vtora-shansa-ke-nema/
Сочувана
Гордей се, майко Българио, с твоите синове герои!